آيا مي دانستيد اگر چند خرچنگ را حتي در جعبه اي رو باز قرار دهيد، باز هم همان جا باقي مي مانند و از جعبه خارج نمي شوند؟ با وجود اينکه خرچنگ ها مي توانند به راحتي از جعبه بالا بخزند و آزاد شوند! اين اتفاق نمي افتد، زيرا طرز تفکر خرچنگي به آنها اجازه چنين کاري نمي دهد!


مديريت روابط فردي


آدمهايي با تفکر خرچنگي همه چيز را براي خودشان مي‌خواهند و عاشق پست و مقام هستند. در واقع هميشه منافع فردي را بر منافع جمعي ترجيح مي‌دهند. پس مسلم است که اگر منافعشان تامين نشود و در خطر باشند، طرز فکر خرچنگي در آنها به کار افتاده و رفتارشان را تحت تاثير قرار مي‌دهد.


موانع پيشرفت شغلي


آدمهاي خرچنگي مغرور و عبوس‌اند. اين افراد با چهره اي خشن و عبوس هميشه به دنبال اثبات خود هستند. داشتن غرور کاذب هم باعث مي‌شود همواره فکر کنند برتر از ديگرانند و شايد به دليل همين باور، ديگران را لايق پيشرفت نمي‌دانند و مانع از پيشرفت آنها مي‌شوند.


حسود


اگرچه وجود و حضور اين افراد با اين ويژگي‌ها مي‌تواند آسيب زا باشد، اما خوشبختانه برخلاف خرچنگها ما مي‌توانيم به راحتي “سطل” يا محيطي که در آن گرفتار شده‌ايم را تغيير بدهيم!


مي‌توانيم روابطمان را کنترل کنيم و افرادي را که ما را از مسير تغيير و رشد منحرف مي‌کنند و تفکر خرچنگي دارند، به لحاظ اجتماعي تحريم کنيم و از آنها فاصله بگيريم تا آتش حسادت و کينه‌شان دامن گيرمان نشود و بتوانيم مسير تغيير و رشد را هرچه بهتر پيش ببريم.


منبع:


https://briefbook.ir/%d8%b7%d8%b1%d8%b2-%d8%aa%d9%81%da%a9%d8%b1-%d8%ae%d8%b1%da%86%d9%86%da%af%db%8c-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f/


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


ارسال ایمیل تبلیغاتی مرکز چاپ دیجیتال کارتهای PVC اصفهان Marlen خرید بازی PS4 دانلود برای شما ندای الرحیل طب برتر Shannon .